Remont Mieszkania Łódź

  skuwanie tynku w mieszkaniu, Remonty Łódź, remont mieszkań, https://remont.lodz.pl

Remont mieszkania zakupionego z rynku wtórnego to dość poważna inwestycja wymagająca dobrze wykonanego kosztorysu. Mieszkania z rynku wtórnego dzielimy na dwie kategorie:

  1. Mieszkanie z początku lat 70-tych, gdzie mieszkał jeden właściciel i nie przeprowadzał tam żadnych wykończeń ani remontów.
  2. Mieszkanie z końca lat 90-tych, gdzie mieszkało już np. dwóch właścicieli i każdy w tym mieszkaniu przeprowadził jakieś prace wykończeniowe, a drugi właściciel prace remontowe.

Jeśli chcemy wykonać generalny remont całego mieszkania, to wybieramy mieszkanie korzystniejsze cenowo. Mamy wtedy dużo większe środki finansowe na realizację projektu, możemy użyć lepszych materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. W tym przypadku na remont wydamy więcej, ale możemy zrealizować swoje wizje i projekty, które będą naszym domem, z którego będziemy zadowoleni i do którego będziemy codziennie wracać. Ja osobiście jestem za tą formą remontu, ponieważ wszystko jest zrobione od nowa, tak jak klient sobie wymarzył.

Docinanie paneli, king-dom, łódź remonty , https://remont.lodz.pl

Drugi wariant to mieszkanie dla osób, które po zakupie chcą lub muszą się dość szybko wprowadzić i nie chcą długotrwałego i kosztownego remontu a jedynie wymianę podłóg, malowanie, bo reszta została zrobiona przez poprzednich właścicieli. Nie jest to zła opcja, ale układ mieszkania pozostaje bez zmian, to samo tyczy się łazienki, gdzie nie wszystko może nam pasować. Możemy wykonać remont łazienki i kuchni, ale to są już dodatkowe koszty.

Podsumowując, każdy musi określić kosztorys i priorytety, aby na koniec nie było rozczarowań.